СУТРА ПОЧИЊЕ „АРТ ОКУПАЦИЈА“ СОМБОРА
СУТРА ПОЧИЊЕ „АРТ ОКУПАЦИЈА“ СОМБОРА

„Арт Окупација“, трећи по реду фестивал студената завршних година уметничких академија, биће одржан од 23. до 25. августа 2019. гдине у Сомбору. Више од 50 младих сликара, глумаца, режисера и музичара окупираће Сомбор својим стваралаштвом.

„Арт Окупацију“ је 2017. године покренуо Михајло Несторовић, директор Позоришта младих у Новом Саду, који је и идејни творац фестивала. Циљеви фестивала су подизање свести о перспективама савремене уметности, испитивање улоге уметника у данашњици и едукација публике. Концепт фестивала подразумева да уметничке творевине изађу из концертних дворана, позоришта и галерија у отворене просторе и суживе се са свакодневним градским токовима.

ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА:

ПЕТАК, 23. август

Драмски програм – Башта Кабаре (простор између Мале библиотеке и Народног позоришта Сомбор),

20.30 часова Дипломска представа “Свици” (АУ Београд, класа професора Горана Јевтића)
Режија: Горан Јевтић и Патрик Лазић
Текст: Тена Штивичић
Играју: Ана Стевић, Антонела Васић, Димитрије Стајић, Марија Кланац, Марија Жеравица, Марко Милошевић, Мина Милићевић, Сара Пејчић, Вања Јовановић, Вања Станковић, Пеђа Грујић, Катарина Јовановић
Трајање: 105 минута

Музички програми – Плато испред Жупаније

21 час Гудачки трио (ФУ Ниш): Анђела Јанићијевић, Злата Ђачић, Александра Лазин
Гудачки квартет (АУ Нови Сад): Оливера Митровић – виолина, Милица Павловски – виолина, Данијела Лапић – виола, Александра Лазин – виолончело

Кафе „Центар“
21 час Јован Михајловић, гитара (АУ Нови Сад) и Исидора Пушкић, гитара (АУ Нови Сад)

Трг Светог Ђорђа, 21 час
Сања Ћалдовић, клавир (АУ Нови Сад), Клавирски трио (ФМУ Београд): Анђела Динић – клавир, Катарина Цвјетковић – виолина, Марија Тадић – виолончело

Трг Светог Тројства, 21 час
Милица Ђуровић – виолина и Мина Антанасијевић – виола (ФИЛУМ, Крагујевац), Марија Чикић, виолина (ФУ Ниш)

Филмски програм

21 час Пројекције студентских филмова и разговори о филмском стваралаштву у дворишту библиотеке „Карло Бијелицки“ (улица Краља Петра I)

Ликовно стваралаштво

Поставку радова младих уметника из Новог Сада и Штудгарта посетиоци фестивала ће бити у прилици да виде на Тргу Светог Ђорђа од 23. до 26. августа

СУБОТА, 24. август

Драмски програм Башта Кабаре (простор између Мале библиотеке и Народног позоришта Сомбор)

20 часова – Представа “Породичне приче” (АУ Бања Лука)
Режија: Драгана Ђедовић (дипломски рад)
Текст: Биљана Србљановић
Играју: Милица Глоговац, Немања Бајић, Дује Мартинић, Јелена Јандрић
Трајање: 75 минута

22 часа – Дипломска представа “Свици” (АУ Београд, класа професора Горана Јевтића)
Режија: Горан Јевтић и Патрик Лазић
Текст: Тена Штивичић
Играју: Ана Стевић, Антонела Васић, Димитрије Стајић, Марија Кланац, Марија Жеравица, Марко Милошевић, Мина Милићевић, Сара Пејчић, Вања Јовановић, Вања Станковић, Пеђа Грујић, Катарина Јовановић
Трајање: 105 минута

Музички програми – Плато испред Жупаније

21 час – Гудачки трио (ФУ Ниш): Анђела Јанићијевић, Злата Ђачић, Александра Лазин
Квартет “Wind String“ (Душица Николић – флаута, Милан Ракић – кларинет, Милош Крстић – виола, Елена Елизарова – виолончело), (ФМУ Београд)

Кафе „Центар“
Јован Михајловић, гитара (АУ Нови Сад)
Исидора Пушкић, гитара (АУ Нови Сад)

Трг Светог Ђорђа
Смиљана Данилов, клавир (АУ Нови Сад), Клавирски дуо (АУ Нови Сад): Оливера Митровић – виолина, Милена Миловановић – клавир

Трг Светог Тројства
Милица Ђуровић – виолина и Мина Антанасијевић – виола (ФИЛУМ, Крагујевац), Марија Чикић, виолина (ФУ Ниш)

Филмски програм, 21 час

Пројекције студентских филмова и разговори о филмском стваралаштву у дворишту библиотеке „Карло Бијелицки“ (улица Краља Петра I)

НЕДЕЉА, 25. август

Драмски програм

Башта Кабаре (простор између Мале библиотеке и Народног позоришта Сомбор)

20.30 часова – Представа “Породичне приче” (АУ Бања Лука)
Режија: Драгана Ђедовић (дипломски рад)
Текст: Биљана Србљановић
Играју: Милица Глоговац, Немања Бајић, Дује Мартинић, Јелена Јандрић
Трајање: 75 минута

Музички програми

Плато испред Жупаније
21 час – Гудачки квартет (АУ Нови Сад): Оливера Митровић – виолина, Милица Павловски – виолина, Данијела Лапић – виола, Александра Лазин – виолончело, Квартет “Њинд Стринг“ (Душица Николић – флаута, Милан Ракић – кларинет, Милош Крстић – виола, Елена Елизарова – виолончело), (ФМУ Београд)

Кафе „Центар“
21 час – Јован Михајловић, гитара (АУ Нови Сад), Исидора Пушкић, гитара (АУ Нови Сад)

Трг Светог Ђорђа

21 час – Смиљана Данилов, клавир (АУ Нови Сад), Сања Ћалдовић, клавир (АУ Нови Сад)
Клавирски дуо (АУ Нови Сад): Оливера Митровић – виолина, Милена Миловановић – клавир
Клавирски трио (ФМУ Београд): Анђела Динић – клавир, Катарина Цвјетковић – виолина, Марија Тадић – виолончело

Трг Светог Тројства

21 час – Милица Ђуровић – виолина и Мина Антанасијевић – виола (ФИЛУМ, Крагујевац)
Марија Чикић, виолина (ФУ Ниш)

Филмски програм

21 час – Пројекције студентских филмова и разговори о филмском стваралаштву у дворишту библиотеке „Карло Бијелицки“ (улица Краља Петра I)

 

Оставите одговор

Close Menu