СОМБОРСКИ ТРИАТЛОНЦИ ИМАЛИ ОДЛИЧАН ВИКЕНД

Такмичари триатлон клуба "Спринт" Сомбор имали су густ распоред претходног викенда викенд. Субота је била резервисана за међународни наступ Драгана Тркуље у мађарском граду Кештељи. Ова, светски позната трка спада у ред најбоље организованих триатлона овог формата, а реч је полуајронмен (халфиронман) дистанци која подразумева 1900 метара пливања, 90 километара вожње бицикла и 21.1 километар трчања. По изузетно тешкој стази и временским условима, Драган је своју прву полудистанцу завршио за нешто више од 6 сати. Недеља је била везана за трке које се налазе у календару Српске триатлон уније. Триатлон клуб Динамик је био домаћин спринт триатлона који се одржао у Бачком Новом Селу, а седам такмичара "Спринта" је узело учешће на овој трци и услед нешто слабије конкуренције сви су се окитили медаљама. Најбољи је био Лазар Дедић, који је поновио резултат од пре две недеље када је освојио друго место у апсолутној и прво у јуниорској конкукренцији. Урош Иветић, који се полако опоравља од повреде, заузео је треће место код јуниора. У својим старосним категоријама прва места су освојили Анико Јаблан, Ксенија Блажић и Владимир Рилинг, док су сребрне медаље освојили Драган Поповић и Жељко Ивковић.

Ко је на мрежи: 66 гостију и нема пријављених чланова