ТИЈАНА КАБИЋ, ВИЦЕШАМПИОНКА НА ПРЕМИЈЕРНОМ ИЗДАЊУ СРБИЈА МАРАТОН СЕРИЈЕ!

Јуче, 04. новембара 2018. године  у организацији Атлетског савеза Србије одржано је прво издање Србија маратон серије. Трчало се на Новом Београду трасама од пет и десет километара, а за наредну годину организатори су најавили и маратонску дистанцу. Премијерно издање трке привукло је око 2.000 тркача, а Атлетско рекративни клуб "Сомаратон" из Сомбора имао је двадесетак финишера у обе трке. Највећи успех постигла је Тијана Кабић, која је у трци на пет километара освојила друго место у женској конкуренцији, са временом 19 минута и 29 секунди. Тијана је два дана раније такође у Београду, учествовала у штафетној трци "Night mile", на којој је са својом штафетом заузела треће место. Најбржи Сомборац у јучерашњој трци на пет километара био је Ђорђе Муњас, који је трку завршио у првих двадесет финишера у мушкој конкуренцији. У трци на десет километара најбржи сомаратонац био је Роберт Лалић, који је истрчао и свој нови лични рекорд на овој дистанци, док је најбржа сомаратонка на истој дистанци била Бојана Марић, истрчавши своје најбоље време.

Ко је на мрежи: 37 гостију и нема пријављених чланова