ДВЕ МЕДАЉЕ ЗА ПРЕДСТАВНИКЕ СОМБОРА НА ШКОЛСКОМ ДРЖАВНОМ ПРВЕНСТВУ У КАРАТЕУ

Панчево је било домаћин Школског првенства Србије у спортском каратеу за ученике основних и средњих школа. На такмичењу су учествовали ученици из 244 основне и средње школе, а право наступа имали су најбољи ђаци из квалификација. Од сомборских школа представнике су имали Средња медицинска школа "Др Ружица Рип", Гимназија "Вељко Петровић", Средња пољопривредно прехрамбена школа и Основна школа "Моша Пијаде" - Бачки Брег.

У категорији 7. и 8. разред -49кг Валентина Острогонац, ученица Основне школе из Бачког Брега је заузела друго место, док је у конкуренцији трећих и четвртих разреда средњих школа у дисциплини кате појединачно, бронзану медаљу за гимназију "Вељко Петровић" освојила Ана Дучић, чланица карате клуба "Сомборац". Вукашин Вуковић из Пољопривредне школе је у врло захтевној конкуренцији ученика од I до III разреда средњих школа -70кг изгубио у борби за медаљу (репасажу), а Анастасија Балатинац, ученица Средње медицинске школе је такође имала запажен наступ на школском првенству државе.

Ко је на мрежи: 67 гостију и нема пријављених чланова