ТИЈАНА КАБИЋ ПОБЕДИЛА НА МАРАТОНУ У МАЂАРСКОЈ

У недељу, 18. марата 2018. године одржан је трећи ''Киш Дуна маратон'' у мађарском месту Рацкеве, које се налази 40 километара јужно од Будимпеште. Невреме праћено снегом које је захватило овај део Мађарске у многоме је отежало услове за трчање, јер је траса била прекривена снегом и блатом са температуром испод нуле. Тешки временски услови нису спречили да се одрже планиране трке на којима су учешће узели и чланови Атлетско рекреативног клуба ''Сомаратон'' Сомбор. Након прошлонедеље победе на Новосадском кросу, Тијана Кабић је освојила ново прво место и то у најтежој дисциплини – маратону. Тијани је било потребно 3 сата и 27 минута, по веома захтевном терену, за победу у женској конкукренцији. Четрдесет два километра истрчао је и Дамир Марковић који је са 3 сата и 22 минута заузео шесто место у генералном пласману, од 90 маратонаца који су успели да заврше трку. Полумаратонску дистанцу од 21 километар истрчали су Илија Звеканов заузевши солидно 25 место од 150 финишера, као и Тамара Рњак као четврти члан сомаратонске експедиције. Такође у недељу, али у Крушевцу одржан је 3. Крушевачки полумаратон који је био и првенство Републике Србије у полумаратону. Учесник државног првенства био је и наш суграђанин Милан Ковачић, који је успешно истрчао 21 километар.