ЖАК ПОБЕДИО ЛИДЕРА ПРВЕНСТВА, СЛОГА ДЕКЛАСИРАЛА АПАТИНЦЕ, РАДНИЧКИ ОПЕТ ИЗГУБИ0

Девето коло Бачке фудбалске лиге обележио је сусрет лидера првенства и до овог кола, последњепласиране екипе на табели. На стадиону крај пруге у Сомбору, домаћи ЖАК је угостио екипу Бечеја, која је у првих осам кола убележила седам победа и један реми, па су гости у меч ушли као фаворити. Међутим, кључни моменат се догодио већ у осмом минуту сусрета, када је Радусин погодио за 1:0, а касније ће се испоставити и три велика бода за ЖАК. Само три минута након постигнутог поготка сомборци су имали прилику да удвоструче предност, али Мијатовић је промашио пенал. До краја утакмице железничари су се бранили и успели да нанесу први пораз лидеру шампионата у сезони, а овом победом ЖАК је скочио на тринаесто место на табели а фењер Бачке зоне препустио Полету из Сивца. Сомборски Раднички је у суботу гостовао у Србобрану и претрпео још један пораз. Трећепласирани домаћини су резултатом 2:0 савладали сомборске црвено-беле и оставили их на пет освојених бодова, што је довољно тек за претпоследње место на табели. Слога је у Чонопљи резултатом 5:0 декласирала апатинску Младост и остала на петом месту Бачке лиге.

Ко је на мрежи: 90 гостију и нема пријављених чланова