АРК "СОМАРАТОН" - ЧЕТИРИ ДЕБИТАНТА НА ОВОГОДИШЊЕМ ДУНАВСКОМ ПОЛУМАРАТОНУ

Протеклог викенда  у Апатину је одржан XX Дунавски полумаратон, који је уједно био Балканско првенство у полумаратону и првенство за ветеране Војводине. За трку дужине од 21 километар пријавило се 430 тркача из осам држава, а поред главне трке организована је и трка задовољства дужине 4,5 km. у којој је учестовало 86 тркача. По скоро идеалном времену за трчање, многи такмичари су постигли изузетне добре резултате. Прва два места у генералном пласману на Балканском првенству заузели су маратонци из Турске, док је трећи у циљ ушао Саша Столић са личним рекордом 1:07:28.  У конкуренцији дама такође су доминирале такмичарке из Турске, узевши прва два места испред треће пласиране такмчарке из Румуније. Чланови Атлетско рекративног клуба "Сомаратон" и на овој трци били су једна од најмасовнијих екипа. Чак 28 Сомаратонаца је учествовало на овој спортској манифестацији, остваривши вредне резултате а треба напоменути да су трећину сомборске експедиције чиниле даме. У изузетној јакој појединачној конкуренцији, Јосип Мајор је са временом 1:17:59 био тринаести у генералном пласману и први у својој категорији, Ђука Чељуска је заузео деветнаесто место, а у својој категорији био је најбољи. У својим старосним категоријама друго место су освојили Весна Бјелан и Арпад Шаркези, док је трећи био Јакша Зековић. Своје прве полумаратоне су истрчали Урош Вукас, Тијана Кабић, Светлана Јојић, и Горана Копоран.

Ко је на мрежи: 114 гостију и нема пријављених чланова