НОВЕ МЕДАЉЕ ЗА КАРАТИСТЕ "СОМБОРЦА"

У организацији Карате Савеза Војводине и карате клуба ’’Фронт’’ из Старе Пазове, протекле суботе је одржано првенство Војводине у спортском каратеу, које је окупило око 500 младих каратиста узраста до 14 година. Такмичари карате клуба ’’Сомборац’’ освојили су 21 медаљу: седам златних, пет  сребрних и девет бронзаних. Шампиони Војводине за 2016. годину у својим узрасним категоријама у дисциплини кате појединачно постали су: Вијолета Беретић, Јована Прерадовић, Душан Савић, Кристина Коловић, Кристина Косановић и Митар Станојевић, а у дисциплини кате екипно, ката тим девојчица 2003. годиште у саставу: Драгана Миличевић , Светлана и Јована Прерадовић. Сребрну медаљу у појединачној конкуренцији освојили су: Данијел Коловић, Дајана Антић, Светлана Прерадовић, Михајло Башић и ката тим девојчица 2006.годиште у саставу: Ана Ђуран, Кристина Коловић и Кристина Косановић. Бронзане медаље освојили су: Драгана Миличевић, Иван Месарош, Кристина Косановић, Ана Ђуран, Катарина Вујновић, Никола Дрљача, Петар Рукавина, Никола Јергић и Александар Хеђи. Сви такмичари пласирали су се на Првенство Србије које ће бити одржано 23. маја 2016. године. У недељу, 10. априла у Инђији је одржан Куп Војводине у каратеу за кадете, јуниоре, млађе сениоре и сениоре појединачно и екипно. Наступило је око 300 такмичара из преко 30 војвођанских клубова. Надметања су се одвијала по правилима Светске карате федерације. На овом такмичењу за карате клуб ’’Сомборац’’ наступило је 11 такмичара, а освојено је 9 медаља: 4 златне , 3 сребрне и 2 бронзане. Прваци Купа Војводине за 2016. годину су сениорски ката тим у саставу: Јелена Лековић, Тијана и Вања Савески, јуниор Дејан Кемер , јуниорка Ана Дучић и кадеткиња Ања Воркапић. Вицешампионску титулу освојила је Вања Савески у сениорској и у категорији млађих сениорки и  сениор Енис Гарипи . Бронзане медаље освојили су : сениорка Милана Јакшић и кадет Вељко Ђуран. Карате клуб ’’Сомборац’’ је и на овом такмичењу понео титулу најуспешнијег клуба у катама , и по броју и вредности освојених медаља. Сви освајачи медаља стекли су право наступа на Купу Србије који ће се одржати крајем маја.

Ко је на мрежи: 68 гостију и нема пријављених чланова