ОДРЖАН 39. СОМБОРСКИ ПОЛУМАРАТОН - БЕОГРАЂАНИ НАЈБРЖИ

Јуче је у Сомбору одржан 39. Сомборски полумаратон, на којем је учествовало укупно 800 тркача у три трке. Ово је био најмасовнији полумаратон до сада, а ппрема речима учесника и једна од најквалитетнијих трка у нашој земљи. Победник овогодишњег Сомборског полумаратона је Александар Аџић из Београда којем је требало сат и шеснаест минута да савлада 21 километар. Друго место заузео је Милош Дајевић такође из Београда, док је треће место припало Предрагу Кнежевићу из Инђије. Код дама је тријумфовала Биљана Цвијановић из Београда, док је овогодишња победница Београдског маратона Нора Тркља заузела друго место. Треће место припало је Ани Богнар из Кањиже. Најбржи сомборци у полумаратону били су Ђука Чељуска као девети у генералном пласману и Тијана Кабић која је трку завршила на четвртом месту у женској конкуренцији. Победници Дукат спорт трке на 7 километара су Ђуро Борбељ из Апатина и Александра Буркановић из Новог Сада. Бонати штафетна трка окупила је четрдесетак трочланих екипа и протекла је у знаку београдских тркача. Компанија Сомболед је за маратонце обезбедила Дукат Спорт производе обогаћене природним, млечним протеинима, а најбржи учесници „Дукат Спорт трке“ на седам километара награђени су специјалним пакетима.

Ко је на мрежи: 88 гостију и нема пријављених чланова