ОДЛИЧАН ВИКЕНД ЗА КАРАТИСТЕ "СОМБОРЦА" У БЕОЧИНУ

На Купу Србије за кадете, јуниоре, млађе сениоре и сениоре, такмичари карате клуба "Сомборац" забележили су још један вредан резултат, освојившукупно пет медаља у дисциплини извођења ката и то: једну златну, две сребрне и две бронзане. Најуспешнији је био ката тим у саставу: Јелена Лековић, Вања и Тијана Савески који се окитио шампионском титулом у категорији сениорки. У категорији сениорки појединачно, сребрну медаљу је освојила Милана Јакшић, а бронзану Вања Савески. У категорији млађих сениорки узраста од 18 до 21 године, Вања Савески је заузела одлично друго место, а у категорији кадеткиња Ања Воркапић је освојила треће место. Овогодишњи Куп Србије који организовали Карате федерација Србије и Карате савез Војводине одржан је претходне суботе у Беочину, а такмичење се одвијало по правилима Светске карате федерације. Надметања су се одвијала у свим дисциплинама спортског каратеа а наступило је више од 600 такмичара из 92 клуба. Дан касније, 22. маја, такође у Беочину је одржан "Дунав Куп - Нови Сад Опен", најмасовнији војвођански карате турнир. Поред такмичара из земље, учешће су на такмичењу су узели и такмичари из Хрватске, Републике Српске, Словеније и Мађарске па је укупно наступило 534 такмичара из 87 клубова. На овом турниру за карате клуб "Сомборац" наступило је тринаест такмичара, који су освојили укупно девет медаља у катама и то: четири златне и пет сребрних. Прва места освојили су Душан Савић, Петар Рукавина и Кристина Косановић, која се окитила са две златне медаље. Сребрне медаље освојили су Данијел Коловић, Ана Ђуран, Наташа Миличевић, Михајло Башић и Вијолета Беретић. У укупном пласману ‘’Сомборац’’ је заузео одлично друго место.

Ко је на мрежи: 52 гостију и нема пријављених чланова