СЕДАМ СОМАРАТОНАЦА НА ПОБЕДНИЧКОМ ПОСТОЉУ У КАЊИЖИ!

У суботу, 12. августа одржан је 36. Атлетско пливачки маратон у Кањижи, на којем је и ове године наступио велики број учесника из Србије и Мађарске а главне тркачке дисциплине биле су трке на 10,5 и 22 километра. Победник трке на 10,5 километара у мушкој конкуренцији је Ђуро Борбељ из Апатина, а у жеенској Александра Буркановић из Новог Сада, док су на 22 километра најбржи били Горан Вендленер из Новог Сада и Маријана Чегар Лукић из Апатина. Традиционално успешни и овог пута били су чланови Атлетско рекреативног клуба "Сомаратон" из Сомбора. Једанаест сомаратонаца је истрчало по једну од две трасе, а чак седморо се нашло на победничком постољу у својим старосним категоријама. Најбржи од Сомбораца био је Дамир Марковић који је 10,5 километра истрчао за 39 минута и 24 секунде, што је било довољно за осмо место у генералном пласману у конкуренцији од 190 финишера и убедљиво прво место у својој старосној категорији. Одмах иза њега као деветопласирани у циљ је утрчао одлични Ђука Чељуска који је такође тријумфовао у својој старосној категорији. Илија Звеканов је заузео треће место у својој категорији, док је лични рекорд истрчао Милан Ковачић. У женској конкуренцији на 10,5 километара Весна Богишић Вицко је истрчала још једну одличну трку, али јој је победничко постоље у генералном пласману измакло са само 5 секунди, те је трку завршила на четвртом месту, али је била друга у својој старосној категорији. Трку на 10,5 километара успешноје истрачала и Снежана Радовић. Трасу од 22 километра истрачали су Милош Стамболија који је заузео треће место у својој старосној категорији као и Арпад Шаркези у својој категорији, а трку су завршили и Лазар Ришар и Бошко Јерковић. Од сомаратонки 22 километара са новим личним рекородом истрчала је Тијана Одобашић, што је било довољно за треће место у старосној категорији.

Ко је на мрежи: 160 гостију и нема пријављених чланова