РЕКОРДАН БРОЈ СОМАРАТОНАЦА НАСТУПИО У АПАТИНУ

У недељу, 15. октобра 2017. године одржан је 22. Дунавски полумаратон у Апатину, са стартом и циљем у Бањи Јунаковић. Овогодишње издање трке привукло је велики број тркача из неколико држава, а прелеп и сунчан дан био је разлог да више да 600 тркача узме учешће на полумаратонској трци на 21 километар или у трци на 5 километара. Победник 22. Дунавског полумаратона био је словенац Себастијан Пуш, док је у женској конкуренцији тријумфовала Нора Тркља, чланица АК "Црвена Звезда" Београд. Атлетско рекреативни клуб "Сомаратон" Сомбор био је убедљво најбројнији клуб на овој трци са више од 40 тркача, који су завршили једну од две трке. Поред тога што су били најбројнији, Сомборци су били и брзи па је чак три сомаратонца било међу првих десет финишера на полумаратону. Јосип Мајор је трку завршио на четвртом месту у генералном пласману и као други у својој старосној категорији, одмах иза победника из Словеније. Ђука Чељуска је полумаратон завршио такође међу првих десет и као први у својој категорији, као и Милош Кесић који је поред одличног пласмана у првих десет тркача заузео и друго место у својој категорији. На постоље у старосним категоријама попели су се и Весна Бјелан, Мина Тиетз, Аријана Анишћ и Арпад Шаркези, а свој први полумаратон у Апатину истрчале су Сања Милошевић и Тамара Стојковић. Трасу од 21 километара истрчали су и Лазар Рипшар, Марина Брбаклић Тепавац, Тијана Одобашић, Зоран Николић, Ђорђе Сладаковић, Атила Сич, Данијел Шокац, Милош Стамболија, Тамара Рњак, Илија Зваканов, Драган Тркуља, Милош Петровић, Биљана Везмар, Бошко Јерковић, Маја Бодрожић, Јакша Зековић, Борис Мајсторовић, Слободан Драгић, Мирко Ердељи, Ивана Вукелић и Ђорђе Вучковић. Најуспешнији сомаратонац на трци на 5 километара био је Милан Ковачић, који је трку завршио на шестом месту, а ову трасу су истрчали и Александар Крнета, Леа Сич, Лана Марковић, Теодора Радић, Маријана Вуковић, Сандра Марковић, Ивана Шокац, Јелена Станимировић, Татјана Ћосовић и Милица Карафилов.

Ко је на мрежи: 159 гостију и нема пријављених чланова