ДВЕ МЕДАЉЕ ЗА КАРАТИСТКИЊЕ "СОМБОРЦА" НА ПРВЕНСТВУ БАЛКАНА ЗА СЕНИОРЕ

На Балканском шампионату у спортском каратеу за сениоре у Чачку, пуним сјајем засјале су такмичарке карате клуба ‘’Сомборац’’. Такмичење је трајало два дана 25. и  26. марта, а одвијало се по правилима Светске карате федерације. На овом, 19. по реду Балканском првенству за сениоре наступило је 11 репрезентација и више од 300 такмичара. Са овог веома цењеног и јаког такмичења ученице тренера Петра Косановића свом граду су донеле две медаље и то једно сребро и једну бронзу. Балканску вицешампионску титулу у појединачној конкуренцији сениорки освојила је Милана Јакшић, а  у екипном делу извођења ката, ката тим у саставу: Јелена Лековић , Вања и Тијана Савески заузео је треће место. У свеукупном пласману, Србија је заузела убедљиво 1. место са освојених шест златних, једном сребрном и седам бронзаних медаља. Репрезентација Србије у катама, коју води селектор Петар Косановић освојила је чак 5 медаља: 2 златне, 1 сребрну и 2 бронзане и такође заузела 1. место испред осталих освајача медаља у катама.

Ко је на мрежи: 81 гостију и нема пријављених чланова