"СОМАРАТОНЦИ" ТРЧАЛИ НА ЈУБИЛАРНОМ, 30. БЕОГРАДСКОМ МАРАТОНУ

У суботу, 22.04.2017. године одржан је јубиларни 30. Београдски маратон, који је ове године имао премијеру нове трасе којом се трчало, што је привукло рекордних 7000 такмичара из 70 држава. Победник маратона био је Стивен Катам из Кеније, док је код дама тријумфовала Оливера Јефтић, која је још једном потврдила своју репутацију најбоље маратонке у Србији. Атлетско рекративни клуб "Сомаратон" из Сомбора имао је двадесет и једног представника који су успешно истрчали најмасовнију уличну трку у нашој држави. Најтежу атлетску дисциплину, маратон у дужини од 42 километра истрчали су Тијана Кабаћ којa је трку завршила као једанаеста у женској конкукренциј, што је још један добар резулатат најбрже сомборске дугопругашице, као и Лазар Ришар, Дамир Марковић, Милош Стамболија, Тијана Одобашић и Ђорђе Вучковић. Сомбор је на овој трци добио још два "званична" маратонца, Бориса Мајсторовића и Зорана Николића који су истрчали своја прва 42 километра. У оквиру Београдског маратона одржана је и полумаратонска трка у којој је учешће узлео више од 5000 тркача. Најбржи сомборац у трци на 21 километар био је Јосип Мајор који је трку завршио на 14 месту од 3200 тркача у мушкој категорији. Полумаратон су још завршили и Милош Кесић, Ђука Чељуска, Арпад Шаркези, Марина Брбаклић Тепавац, Јелена Станимировић, Биљана Везмар, Маја Бодрожић, Ђорђе Сладаковић, Слободан Драгић, Атила Сич и Милан Ковачић.

Ко је на мрежи: 81 гостију и нема пријављених чланова