МЛАДИ ТАКМИЧАРИ "СОМБОРЦА" ОДЛИЧНИ НА КУПУ СРБИЈЕ, СЕНИОРИ СТАНДАРДНО ДОБРИ

На Купу Србије за кадете, јуниоре, млађе сениоре и сениоре, такмичари Карате клуба "Сомборац" су освојили пет медаља у дисциплини извођења ката и то: две златне , једну сребрну и две бронзане, а "Сомборац" је понео титулу најуспешнијег клуба у Србији у катама, и по броју и по вредности освојених медаља. Најуспешнија у појединачној конкуренцији била је Ања Воркапић која се у категорији кадеткиња окитила шампионском титулом. Кадетско-јуниорски ката тим у саставу: Ана Дучић, Ања Воркапић и Драгана Миличевић је такође освојио златну медаљу. У категорији сениорки појединачно сребрном медаљом окитила се Вања Савески. У категорији млађих сениора узраста од 18 до 21 године, Дејан Кемер је заузео треће место, а у категорији јуниорки Ана Дучић је освојила бронзану медаљу. Такмичење се одвијало по правилима Светске карате федерације, а право наступа имали су квалификовани такмичари са купова региона. Надметања су  се одвијала у свим дисциплинама спортског каратеа, а наступило је преко 600 такмичара из 96 клубова. У недељу, 14. маја у Беочину је одржан интернационални карате турнир "Дунав Куп - Нови Сад Опен", а организатор овог најмасовнијег војвођанског карате турнира био је Карате савез Војводине. Поред домаћих такмичара, учешће су узели и такмичари из Хрватске, Републике Српске, Словеније и Црне Горе, а такмичење се одвијало по правилима Светске карате федерације и Карате федерације Србије. Карате клуб "Сомборац" имао је десет такмичара који су освојили је укупно шест медаља у катама и то: једну златну, три сребрне и две бронзане. Златну медаљу освојила је пионирка Ана Ђуран. Сребрне медаље освојили су Душан Савић у категорији мушких нада, пионир Петар Рукавина и полетарка Кристина Косановић, а бронзане медаље пионир Јован Блануша и полетарка Јована Миличевић.

Ко је на мрежи: 120 гостију и нема пријављених чланова