ДВЕ МЕДАЉЕ ЗА КАРАТИСТКИЊЕ "СОМБОРЦА" НА БАЛКАНСКОМ ПРВЕНСТВУ ЗА СЕНИОРЕ

На Балканском шампионату у спортском каратеу за сениоре које је одржано у Истанбулу, такмичарке карате клуба "Сомборац" су освојиле једну сребрну и једну бронзану медаљу. Балканску вицешампионску титулу у појединачној конкуренцији освојила је Јелена Лековић, која је остварила четири убедљиве победе у конкуренцији 24 најбоље сениорке Балкана. Ово је, до сада, Јеленин најзначајнији резултат у појединачној конкуренцији сениорки. У екипном делу извођења ката, ката тим у саставу: Јелена Лековић, Вања и Тијана Савески заузео је треће место. Била је ово провера тренутне форме репрезентативног ката тима, у склопу припрема за Европско првенство које ће бити одржано од 10. до 13. маја у Новом Саду. На овом 20. по реду Балканском првенству за сениоре наступило је 11 репрезентација са 340 такмичара. Такмичење је трајало два дана 24. и  25.марта, а одвијало се по правилима Светске карате федерације. У свеукупном пласману по броју медаља, Србија је заузела друго место са две златне, четири сребрне и једанаест бронзаних медаља. Репрезентација Србије у катама, коју води селектор Петар Косановић освојила је чак седам медаља и то: две сребрне и пет бронзаних и на тај начин заузела прво место по броју освојених медаља у катама.

Ко је на мрежи: 53 гостију и нема пријављених чланова